STEP’e katılım

Stajyer Öğrenci Değişim Programı’na (STEP) başvuru;  ELSA tarafından ilan edilen dönemlerde, “step.elsa.org” üzerinden başvuru formu doldurularak yapılır. 

Başvuru formunu doldurduğunuzda öncelikle başvurunuz ELSA tarafından ön incelemeye tabi tutulur. Başvurunuzun bu aşamada elenmemesi için lütfen aşağıda listelenen kurallara dikkat ediniz:

-STEP’e başvurabilmek için ELSA üyesi olma şartı aranır.

-Her başvuru döneminde tek bir başvuru formuyla ve en fazla 3 staj fırsatına başvuru yapılabilir.

-Başvuru formunda yanlış veya hatalı bilgi verilmesi başvurunuzun reddedilmesi ve sonraki dönemlerde programa erişiminizin engellenmesine sebebiyet verebilir. 

-Başvuru formu ve eklediğiniz belgeler (örn: özgeçmiş) İngilizce olmalıdır.

-ELSA Türkiye üyeleri Türkiye’deki staj fırsatlarına başvuramaz.

-Seçim sonuçlarının ilanına kadar başvurduğunuz işyerleriyle iletişime geçmeniz yasaktır. Gerekli durumlarda ELSA iletişimi sağlayacaktır.  

Başvurunuz onaylandıktan sonra ELSA Uluslararası aracılığıyla seçtiğiniz büro/firma veya kuruma iletilir, işyerleri kendilerine yapılan başvurular arasından stajyer seçimi yapar. Bu süreçte işverenler sizinle mülakat yapmak isteyebilir, böyle bir durumda ELSA tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz.

Üyesi olduğunuz ELSA Lokal Grubu STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ile iletişime geçerek başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.