ELSA Toplantıları

National Council Meeting

National Council Meeting (NCM), ELSA ulusal gruplarının organize ettiği toplantıdır. Ulusal gruplar yılda iki ila dört kere NCM düzenleyebilmektedir. ELSA Türkiye, iki kez düzenlemektedir; buradan ELSA Türkiye’nin Ulusal Koordinasyon Toplamtıları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu toplantılar genelde 2-3 gün sürmektedir ve ELSA’nın ulusal yönetim kurulları tarafından çalıştaylar verilmektedir. Bu toplantılar her ne kadar ulusal da olsa, toplantılara başka ülkelerden ELSA üyeleri de katılabilmektedirler. Ayrintili bilgi icin tiklayiniz.

International Council Meeting

International Council Meeting (ICM), her yıl iki kez düzenlenir. ICM, 7 gün sürer ve ELSA’nın en büyük toplantısıdır. Toplantı süresince ulusal gruplar çalıştaylara girerek diğer ulusal grupların temsilcileriyle fikir alışverişinde bulunur. Çalıştaylarda ELSA International’a öneriler yapılır ve oylanır veya ELSA International’ın sunduğu öneriler tartışılarak oylanır. Dönemin ilk ICM’i sonbaharda, ikinci ICM’i ise ilkbaharda yapılır; ilkbaharda yapılan ikinci ICM’de, bir sonraki dönemin ELSA Uluslararası Yönetim Kurulu seçilir.

69.ICM 20-27 Mart tarihleri arasında Malta’da gerçekleşmiş ve ELSA’nın 35.yılı kutlanmıştır.

International Presidents’ Meeting

International Presidents’ Meeting (IPM), her yıl iki kez yapılan ve ELSA Ağı’ndaki ulusal grupların başkanlarının katıldığı toplantıdır. 5 gün süren toplantılarda, ulusal grupların başkanları aralarında tartışarak bir sonraki ICM’de sunulanacak önerileri oylar. Bu toplantılara başkanların yanında ulusal yönetim kurulu üyeleri ve lokal başkanlar da katılabilir. Toplantıların ilki genelde Ocak/Şubat aylarında, ikincileri ise Ağustos/Eylül aylarında yapılır.

Bir sonraki IPM, 4-28 Ağustos tarihleri arasında Tallinn, Estonya’da gerçekleşecektir.

Key Area Meeting

The Key Area Meeting (KAM), ELSA’nın “key area” olarak belirlenmiş alanlarında (Akademik Aktiviteler, Seminer ve Konferanslar, STEP; ve ELSA Türkiye’de henüz olmayan Kurgusal Duruşma Yarışmaları) görev yapan ELSA üyeleri için düzenlenen toplantıdır. KAM, her yıl bir kez ağustosun son haftası ya da eylülün ilk haftası gerçekleştirilir. “Key Areas”da görev yapan ELSA üyeleri bu toplantılarda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunurlar.

Bir sonraki KAM; 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Münster, Almanya’da gerçekleşecektir.

Supporting Area Meeting

The Supporting Area Meeting (SAM), ELSA’nın “supporting area” olarak belirlenmiş alanlarında (Genel Sekreter, Sayman, Tanıtım) görev yapan ELSA üyeleri için düzenlenen toplantıdır. SAM, her yıl bir kez ağustosun son haftası ya da eylülün ilk haftası gerçekleştirilir. “Supporting Areas”da görev yapan ELSA üyeleri bu toplantılarda fikir alışveirişinde bulunurlar.

Bir sonraki SAM, 7-11 Eylül tarihleri arasında Lviv, Ukrayna’da gerçekleşecektir.