ELSA Ankara Hayvan ve İnsan Hakları Semineri

Değerli ELSA Ankara üyeleri,

ELSA Ankara tarafından, iki gün sürecek “Insan ve Hayvan Hakları Konferansı” 18-19 Şubat tarihlerinde Ata Köşk Group Hotels’de gerçekleşecektir. İki gün boyunca sürecek etkinlik 10.00 – 17.00 arasında yapılacak olup, katılım ücreti 60TL’dir. Katılım ücretine konferans boyunca çay, kahve ve kuru pasta dahildir. İki günlük konferansın sonunda katılım sertifikası verilecektir. Şehir dışından olan katılımcılarımız etkinlik otelinde konaklayabileceklerdir. Konaklama ücreti gecelik 115 TL’dir. Otelde öğle yemeği bulunmakta ve iki gün için 80TL’dir.

Insan ve Hayvan hakları konusu çok geniş bir çerçeve olup, toplumumuz ve dünya açısından önemli noktalarına değinilerek, konferansa katılım sağlayacak olan herkesin belli bir farkındalık seviyesine ulaşması amaçlanmaktadır. ELSA’nın felsefesi olan “ insan onuruna ve kültürel çeşitliliğe saygılı adil bir dünya” ifadesi, insan haklarına ELSA olarak verilen önemi vurgulamaktadır.
Insan hakları, tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. Insan hakları, ırk, ulus, etnik köken, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yaralanabileceği haklardır. Bu hakları kullanmakta herkes eşittir. ELSA kuruluşundan bu yana, insan hakları kavramını benimsemiş, ve etkinliklerinin hepsinde bu kavrama önem vermiştir. Tabii ki “insan hakları” kavramının yanında, hayvan haklarının da bahsedilmesi yerinde olacaktır. Hayvan hakları, hayvanların insancıl muamele görmelerini amaç edinmiş, ve onların da temel hakları olduklarına değinmektedir. ELSA’nın partnerlerinden biri olan UNESCO tarafından 1978’de tanımlanmış olan bu hakların da değerlendirilmesi ve insan hakları ile birlikte algılanması yerinde olacaktır. Bu nedenle ELSA Ankara olarak, bu konulara değinmek gerekmektedir. Daha fazla bilgi edinmek ve siz de bu farkındalık projesinde yer almak istiyorsanız başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurarak ELSA Ankara İnsan ve Hayvan Hakları Konferansı’na katılımcı olmak istediğinizi kabul etmektesiniz. Başvurunuzun onaylanması için başvurunuzu yaptıktan 5 iş günü içerisinde Ziraat Bankası TR960001000626799194295001
ELSA AVRUPA GENC HUKUKCULAR DERNEGI hesabına ödeme yapılması gerekmektedir. Ödemenin yapılmaması durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır. 12 Şubat ve sonrası yapılan başvuruların iptali mümkün değildir; tam ücret tahsil edilir.

Seminer başvuru formu için :
https://goo.gl/forms/ZtQx5bPqt4QPvZ4j2

пиар агентствоВадим Логофет